eeculair

Circulair bouwen aan ultramodern distributiecentrum Melis Logistics

Opdrachtgever: Goldbeck – in opdracht van Melis Logistics
Locatie: InnoFase, Duiven
Onze bijdrage: Trappen en circulaire staalconstructie met lage MKI
Oplevering: 2025

Maximale duurzaamheid in logistiek vastgoed

Op het duurzame bedrijventerrein InnoFase in Duiven verrees het nieuwe distributiecentrum van Melis Logistics. Het gebouw, gerealiseerd door Goldbeck, behaalt de hoogste score op het gebied van duurzaam bouwen: BREEAM Outstanding. Een certificering die slechts een fractie van de distributiecentra in Nederland weet te behalen.

EECULAIR als staalpartner
In opdracht van Goldbeck leverde EECULAIR | Van Ee Staalspecialisten het volledige staaltotaal voor dit project. Onze bijdrage bestond uit een circulaire en deelbare staalconstructie, ontworpen met het oog op toekomstig hergebruik. Dankzij een lage Milieukostenindicator (MKI) draagt de constructie actief bij aan de milieu- en vergunningseisen van dit project.

Daarnaast realiseerden we meerdere stalen trappen, die niet alleen functioneel zijn, maar ook voldoen aan de strengste eisen op het gebied van materiaalgebruik en herbruikbaarheid.

Waarom dit project telt
Dit project laat zien dat duurzaam bouwen en logistiek uitstekend samen kunnen gaan. Door circulaire principes al in de ontwerpfase mee te nemen, ontstaat een gebouw dat niet alleen energiezuinig is, maar ook voorbereid op hergebruik van materialen in de toekomst. Het is precies deze benadering die EECULAIR onderscheidt binnen de staalbouwsector.